Hakkımızda

NEREDEN, NEREYE…

 

Biz, altı idealist eğitimci olarak, otuz yıllık mesleki tecrübemizle ortak bir hayalin peşine düştük.

Bilimsel düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği beceri ve değerlerle donatılmış; idealist, üretken ve kendine güvenen bireyler yetiştiren bir okul kurmak için çıktık yola.

Denge Okulları bu hayalin gerçeğe dönüşümüdür.

 

Kurulduğumuz günden bu yana, eğitim çıtasını sürekli yukarı taşıyor;

başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek için her gün daha çok çalışıyor ve üretiyoruz.

 

Amacımız; eğitim sisteminde oluşmuş tüm aksaklıkları gidererek; kendine güvenen, potansiyelinin farkında olabilen, kendini gerçekleştirebilen, üreten, zihinsel, ruhsal ve bedensel olarak mükemmel dengeyi yakalamış; ülkesini geliştiren, dünyayı değiştiren bireyler yetiştirmek.

 

Eğitimin temelinde çocuklarımızın mutlu ve başarılı olmaları yatıyor. İşte biz terazinin iki kefesini dengeleyecek olan “Denge Eğitim Sistemini” oluşturduk. Bu sistemin bir kefesinde çocuğun ebeveyn yönlendirmesinden uzak gerçek yetenek ve mutlu olduğu alanları detaylı çalışmalarla belirlediğimiz Yetenek Odaklı Eğitim Sistemi (YODEM); diğer kefesinde ise akademik kazanımlarını bireysel özelliklerine göre eksiksiz kazandırdığımız ve akademik başarı elde ettiği Kazanım Temelli Eğitim Sistemi (KATEM) vardır. “Denge Eğitim Sisteminin” ve dolayısı ile “Denge Okullarının” temelinde mükemmel Denge anlayışı yatıyor.

 

Denge Okulları olarak kendimizi geliştirirken, kurumsal yapımızla ülkemizin her yerine “Denge” getirmeyi bir vizyon ve misyon ediniyoruz. Niceliğimizi artırırken niteliğimizden ödün vermiyoruz. Hayatın temel taşını oluşturan “dengeden” esinlenirken oluşturduğumuz eğitim anlayışımızdaki farklılıklardan, daha fazla öğrencinin yararlanmasını amaçlıyoruz.

 

Sizlerin verdiği güven ve inançla...

                        Alaaddin KURT

Denge Okulları Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

**

 

 

 

Okul, genç beyinlere; insanlara hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir.

Mustafa Kemal Atatürk