İzmir Özel Denge Okulları Aralık Ayı Yemek Listesi Yayınlandı01/12/2019

Okulumuzun Aralık ayı yemek listesine BURADAN ulaşabilirsiniz.


Harcanan Enerji İle Alınan Enerji Arasında DENGE var!.

Yeterli ve dengeli beslenme, insan yaşamı boyunca fizyolojik gereksinimlerle beraber,

psikolojik ve sosyolojik gereksinimlerin giderilmesi için de hayati önem taşır.

Denge Okullarında tüm besinler, doğaldır ve yöresinden temin edilmektedir. Yoğurttan ekmeğe pek çok yiyeceği de kendimiz yapıyoruz. Çocuklarımızın yeterli ve dengeli beslenebilmesi için gün içinde protein, karbonhidrat, yağlar ve minerallerden oluşan bir beslenme programı oluşturduk.

Biliyoruz ki; çocukluk dönemi, yetişkinlik için temel oluşturan pek çok alışkanlığın geliştiği dönem ve bu dönemde dengeli beslenme alışkanlıklarının kazandırılması da bir o kadar önemli.

Yapılan çalışmalarda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri, okulda devamsızlık sürelerinin uzadığı ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur.

Beslenme şeklimiz hem mutluluğumuz ve başarımızı hem de fiziksel ve zihinsel sağlığımızı etkiler. İşte bu yüzden, DENGE’de beslenen çocukların vücut dirençleri artar. Ayrıca; bulaşıcı hastalıklardan korunmaları, algılama, öğrenme ve dikkatini toplamaları kolaylaşır. Zeka düzeyi ve bağışıklık sistemi güçlenir. Sağlıklı nesiller DENGE’li beslenirler!