Bayraklı Özel Okullar23/04/2024

Özel okulların sunmuş olduğu eğitim kalitesi kesinlikle tartışılamaz. Fakat piyasada birçok özel okul bulunduğu için ve bazı okullar bu kaliteyi maalesef ki sağlayamadığı için velilerin gözüne özel okullar kalitesiz eğitim ve yüksek not veren kurumlar olarak görülmektedir. Burada önemli olan hangi kurumla çalıştığınız ve öğrencinizin hangi kurumda bu algıya ulaştığı konusudur. Bayraklı özel okullar olarak bizler bu algının tam tersi bir eğitim sistemi ile çalışmaktayız. Öğrencinin başarı durumu düşükse notlarını yüksek göstermek yerine notlarını yükseltmek hedefimizdir. Bu çalışma prensibi ile devam ettiğimiz için birçok öğrencimiz okulumuza geldikten sonra farklı kurumlarda dahi girdikleri sınavlarda başarılarının yükseldiğini belirtmektedir.

Özel okul eğitiminde bu ayrıntılara dikkat etmek Bayraklı özel okullar olarak bizim için en önemli konulardan bir tanesidir. Ayrıca öğrencilerle iletişim ve onlara sağlayacağımız destek konusunda da velilere başta verdiğimiz sözleri devamında da tutmaktayız.

Bayraklı Özel Anaokulu

Bünyemizde sadece lise ortaokul ilkokul değil aynı zamanda anaokuluna da yer vermekteyiz. Okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğunun bilincinde olan kurumumuz bu bölümlerde de verdiği eğitimle çocukların diğer seviyelere hazırlanmasını sağlamaktadır. Bayraklı özel okullar olarak anaokuluna tercih etmiş olduğunuz öğretmenlerimizin bu alanda mezun ve kendini geliştirilmiş kişiler olmasına özen göstermekteyiz. Küçük yaşlarda İlk defa okul ortamına gelecek olan öğrencilerin okula adaptasyon sorununa destek sağlayacak okulda yapılan etkinliklerde başarı sağlayacak gelişimleri takip edecek öğretmenler ilk tercihlerimiz arasındadır.

Bayraklı Özel İlkokul

İlkokul düzeyinde eğitim verebilmek sınıf öğretmenlerinin özel eğitimleri ile sağlamış oldukları bir işlemdir. Öğretmenler özellikle ilkokulda öğrencilere yaklaşım konusunda gereken özene gösterirlerse eğitim hayatı boyunca öğrencilerin hem öğretmenlerle hem de derslerle ilgileri daha yüksek olacaktır. Bayraklı özel okullar olarak sınıf öğretmenlerimizi tercih ederken bu özelliklere dikkat ediyoruz. Öğrencilerimizin başarı sağlayabilmesi için ilkokul düzeyinde okuma yazma matematik gibi birçok alanının başarılı bir şekilde öğretilmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimize sağlamış olduğumuz az sayıdaki sınıflarla da onların okula adaptasyon sürecinin daha hızlanmasına destek sağlamış oluyoruz.

Bayraklı Özel Ortaokul

Ortaokul düzeyinde eğitimde başarıyı sağlayabilmek için öğrencilerin belirli aşamalardan geçmesi gerekmektedir. Bayraklı özel okullar olarak bizler öğrencilerin ortaokul aşamasına gelmeden önce bu sürece hazırlanmalarını sağlıyoruz. Böylece sınav senesi olarak adlandırılan 8. sınıfta öğrenci herhangi bir strese girmeden kolaylıkla bu seneyi atlatabilmektedir. Derslerinde yıllardır başarılı olarak bu döneme gelen öğrenciler herhangi bir eksikleri olmadığı için sınavda da yüksek başarılar sağlayabilmektedir. Bilgilerin hepsi son senede verilmeye çalışılmadığı için yıllar içerisinde bu bilgiler öğrencilere aktarıldığı için son senede bilgi yoğunluğu ders çalışmak zorluğu gibi birçok sorun da tamamen ortadan kalkmaktadır.

Bayraklı Özel Lise

Lise eğitimi öğrencilerin hayatlarının en zorlu süreçlerinden bir tanesi olurken aynı zamanda keyifli anıların biriktiği bir dönemdir. Bayraklı özel okullar olarak lise eğitimi konusunda da öğrencilerimize sunduğumuz kolaylıklarla bu sürecin daha keyifli geçmesine destek sağlıyoruz. Özellikle lise döneminde bulunan AYT, TYT sınavlarında başarı sağlamak pek çok öğrenci için zorlu bir süreç olmaktadır. Bunun korkusu ile bu seneyi geçirmek yerine bayraklı özel okullarında bulunarak oldukça kolay bir şekilde bu dönemi atlatabilmek mümkün olacaktır. Okulunuzun eğitimci kadrosu öğrencilerin bu süreçte herhangi bir sorun yaşamaması için birçok destek vermektedir.

Derslerde yıllar içerisinde dağılımları yapılarak planlı bir çalışma sistemi sunduğumuz için öğrencilerimizin sadece son senenin yoğun ders çalışmalarına gerek kalmamaktadır. Bu da stressiz bir sınav yılı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Öğrencilere Psikolojik Destek

Öğrenciler okul hayatları boyunca pek çok farklı dönemi geçirmektedirler. Ergenlik dönemi yeni gençlik dönemi iş hayatı ile ilgili karar verme gibi birçok süreç bu dönemde gerçekleşmektedir. Öğrencilerin bu dönemi daha başarılı bir şekilde atlatabilmesi için okulumuzda psikolojik destek alanı aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Bayraklı özel okullar olarak öğrencilerimizin pedagojik psikolojik her türlü alanda destek almalarını sağlıyoruz. Herhangi bir sorunda içinden çıkamaz bir durum söz konusu ise veli öğrenci ve danışman iletişim halinde bulunarak bu süreci oldukça kolay bir şekilde atlatabilmektedirler.

Okulumuzun sunmuş olduğu bu yaklaşım ise birçok öğrencimizin hayatında önemli dönüm noktalarını oluşturmaktadır. Eğitim kurumumuzda başlayan her öğrenci memnun kaldığı başarılar ile dolu bir eğitim hayatına sahip oluyor.

Bayraklı Özel Okul Aktiviteler

Okulumuzda eğitim öğretim sürecinin yanı sıra sosyal aktivitelere de yer vermekteyiz. Bayraklı özel okullar olarak öğrencilerimizin bu okulda sosyalleşmesine de izin vermekteyiz. Hatta sosyalleşme konusunda öğrencilerimizi yüksek bir şekilde desteklediğimiz için öğrencilerimizin başarılarına da katkı sağlamaktayız. Spor faaliyetleri sanatsal faaliyetler resim müzik gibi her türlü konuya destek vermekteyiz. Bu şekilde yaptığımız çalışmalarla öğrencilerin hem birbirleriyle iletişimi de kuvvetlenmekte hem de sosyalleşebilmektedir. Bu farkındalıklarımız ve ayrıcalıklarımızla kendinizi çok farklı bir yerde bulabilirsiniz.

Bayraklı Özel Okul Fiyatları

Özel okul fiyatları denince akla yüksek meblağlar gelebilmektedir. Bayraklı özel okullar olarak bu algıların tersini yaşatabilmeyi hedeflemekteyiz. Öğrencilerimize sunduğumuz imkânların yanında talep ettiğimiz fiyatlar oldukça uygun olmaktadır. Bu kapsamda; daha önce öğrencisini bizim kurumlarımıza göndermeyi tercih eden velilerimiz bu fiyatlardan da oldukça memnun kalarak devamında da çocuklarını okulumuzda okutmaktadırlar. Uygun fiyatlarla öğrencilerimize sunmuş olduğumuz yüksek kalitede eğitim her geçen gün öğrencilerin bizleri tercih etmesinde en önemli sebepler arasındadır. Öğrencilerimizin başarılarına katkı sağladığımız için aktivitelerinde onlara birçok imkân sunduğumuz için her velimiz bizimle çalışmaktan mutluluk ve keyif almaktadır.

Bayraklı Özel Okul Eğitim Takvimi

Özel okulların eğitim takvimleri devlet okullarına göre biraz daha farklı gibi bir algı bulunmaktadır. Bayraklı özel okullar olarak bizim eğitim takvimimiz Milli Eğitim onaylı ve Milli Eğitim’e uygun bir şekilde devam etmektedir. Okul olarak öğrencilerimize sunmuş olduğumuz sınavlar etütler gibi ekstra durumlarımız ile okulumuzun farkını ortaya koymaktayız. Özellikle sınava girecek olan öğrencilerimizin sınav yıllarında onlara deneme sınavı etüt gibi birçok farklı destek sağlamaktayız. Ayrıca takip ettiğiniz müfredat elbette ki MEB müfredatı olmakta ve MEB'in kullandığı kitapların yanında ekstra kitaplarla da öğrencilerimize destek sağlamaktayız.

Bunun yanında; amacımız MEB’den ayrı bir kurum olmak değil bağlı ve daha kaliteli bir kurum şeklinde hizmet vermektir. Sizler de okulumuzun bu farkındalıkları ve ayrıcalıklarından faydalanmak istiyorsanız bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.